Strona internetowa powstała w ramach projektu "Mecenat Małopolski", który jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


Zarząd Stowarzyszenia zwołuje Walne Zgromadzenie Członków
- Sprawozdawcze w dniu 27 kwietnia 2017 r. o godz. 17.30 w pierwszym terminie.
W przypadku braku kworum, drugi termin 30 minut później (18.00)
Miejscem spotkania I Liceum Ogólnokształcące (sala na parterze).

Maria Krystyna TalagaMoi Drodzy, 13.01.2017 w I LO odbyło się tradycyjne kolędowanie z św. JP II w Auli Papieskiej. Przychodzą chętni do śpiewania kolęd, tym razem zabrakło zespołu Zbyszka Jurczaka, który od 2010 roku każdego roku był z nami. W tym roku wyjechał do Francji, myślami i sercem był z nami. Uczniowie I LO wraz ze swoją Profesorką Renatą Sopicką dali piękny koncert kolęd. A nam w śpiewaniu przygrywała na flecie Kinga Wądrzyk uczennica Szkoły Muzycznej w Wadowicach. Radość śpiewania kolęd była osłodzona pysznymi słodyczami, które otrzymaliśmy z Zakładów Przemysłu cukierniczego "SKAWA" S.A. i domowymi wypiekami koleżanek z SALO.ZAPRASZAMY

NA TRADYCYJNE KOLĘDOWANIE - TO JUŻ - 11 RAZ

W DNIU 13 STYCZNIA (piątek) 2017 ROKU NA GODZINĘ 17.00

DO AULI PAPIESKIEJ W I LO im. Marcina Wadowity w WADOWICACH


Zbigniew Czarniak.jpg

W dniu 7 stycznia 2017 roku, odszedł do domu Ojca nasz nieodżałowany nauczyciel wielu pokoleń licealistów - mgr Zbigniew Czarniak. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek - 13 stycznia 2017r. w Stryszowie. Wyprowadzenie Zmarłego z Domu Rodzinnego do Kościoła Parafialnego w Stryszowie nastąpiło dnia 13.01.2017r. o godz. 12:30. Msza Święta Żałobna została odprawiona o godz. 13:30.

Urodzony w 1962 r. w Stryszowie. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie z tytułem magistra sztuki, Studia Podyplomowe w zakresie pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej oraz Studia Podyplomowe w zakresie wiedzy o kulturze. Całe życie pracował z dziećmi i młodzieżą w liceach ogólnokształcących w Wadowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej i Andrychowie oraz Państwowej Szkole Muzycznej w Wadowicach. W 2013 roku został dyrektorem Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej, którą kierował do ostatnich dni.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity przepracował 14 lat jako nauczyciel muzyki, wiedzy o kulturze a nade wszystko prowadząc zespoły wokalno – muzyczne. Prowadzone przez Pana Zbigniewa Czarniaka zespoły wokalne stanowiły ważne środowisko wychowawcze szkoły, a ich sukcesy, nagrody i wyróżnienia w konkursach, przeglądach i festiwalach potwierdzały wysoki poziom nauczania. Zespoły wokalno – muzyczne: „Konsonans”, „Cordis”, „Charyzma”, „Ansambl”, „Camerata”, „E CORDE”, „Ars Nova” i „Cordis II” zdobywały najwyższe laury i wyróżnienia w: Małopolskim Konkursie Poezji Śpiewanej „Kraina Łagodności”, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich Konkursach Kolęd i Pastorałek, Festiwalu Artystycznym Młodzieży, Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych, Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych, Przeglądzie Pieśni Religijnej, Powiatowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych, Ogólnopolskim Festiwalu „Pasallite Deo”, Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych „Talenty Małopolski”. Zespoły muzyczne wielokrotnie uświetniały uroczystości szkolne, gminne, powiatowe i wojewódzkie, wpisując się na stałe w artystyczno – kulturalną mapę naszego powiatu.

czytaj dalej...

Strona internetowa powstała w ramach projektu "Mecenat Małopolski", który jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Wszystkie prawa zastrzeżone.