Strona internetowa powstała w ramach projektu „Mecenat Małopolski”, który jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

12 lat temu 2 kwietnia o godzinie 21:37
„Nasz Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do domu Ojca”
Pamiętamy


W WCK odbył się koncert charytatywny Marty Bizoń. Pochodząca z Wadowic aktorka teatralna wystąpiła w recitalu, którego celem była pomoc choremu chłopcu z Wadowic – Adasiowi Studnickiemu.

W poniedziałek (13.03) o godzinie 18:00 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny Marty Bizoń. Pochodząca z Wadowic aktorka teatralna wystąpiła w recitalu, na którym zaprezentowała piosenki ze swoich dwóch płyt. Celem koncertu była pomoc choremu chłopcu z Wadowic – Adasiowi Studnickiemu.

W trakcie niezwykłego występu, pełnego wzruszeń została przeprowadzona zbiórka środków do puszek. Odbyła się również aukcja wyrobów rękodzieła artystycznego oraz konkursy z nagrodami. Wszystkie pieniądze, jakie udało się zebrać, zostaną przekazane na rzecz Adasia, którego czeka operacja rączek. Koncert jak i licytację poprowadził dziadek Adasia, Marek Studnicki.

Przypomnijmy, że Adaś urodził się 12 września 2016 roku z niedorozwiniętą prawą rączką. Do braku kości promieniowej doszedł także brak kciuka w obu rączkach. A to nie wszystko. W trzeciej dobie życia maleństwo przeszło zabieg wyłonienia kolostomii, ponieważ cierpi na atrezję odbytu. U Adasia stwierdzono również: wady narządów płciowych, tarczycy, dysmorficzne cechy twarzy oraz zbyt mały obwód główki.

Wadę Adasia leczy doktor Dror Paley. W klinice St. Mary’s Medical Center w West Palm Beach na Florydzie (USA), znajduje się Instytut Wydłużania Kończyn. Dzięki 4 zaplanowanym operacjom, Adaś otrzyma kciuki stworzone z palców wskazujących oraz normalny ruch i wydłużenie prawej rączki. Niestety pierwsze dwie operacje wycenione zostały na 270 tys. dolarów, czyli ponad 1 milion złotych.


zobacz zdjęcia z koncertu...


Pomóc Adasiowi można również w następujące sposoby:
- Przekaż 1% podatku:
KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Adam Studnicki


Odwiedzić stronę Fundacji MAM SERCE:
http://mam-serce.org/zbiorki/adas-studnickiPrzelewem:
Numer konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325,
Tytuł przelewu: Adaś Studnicki, Bank: Millenium Bank


Dołącz do strony Facebook Pomoc dla Adasia:
https://www.facebook.com/dlaadasia(MG)

źródło:
http://wadowiceonline.pl/kultura/9335-marta-bizon-zaspiewala-dla-malego-adasia

Eugeniusz Mróz

Szanowny Jubilacie i Przyjacielu Eugeniuszu Mrozie!

Z okazji 97. urodzin przyjmij nasze życzenia, zdrowia,
spokoju w sercu i pogodnych myśli.
Niech los obdarza Cię siłą i optymizmem, a kolejne lata przyniosą chwile warte przeżycia i staną się pięknymi wspomnieniami.
Niech św. Jan Paweł II, którego życia i dzieła jesteś wytrwałym orędownikiem,
otacza Cię opieką.

Z wyrazami szacunku i serdecznościami
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów
LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach
Maria Krystyna TalagaKiedy 16 października 1986 roku, wadowiccy filateliści /z moim tatą / organizowali w budynku Liceum, wystawę filatelistyczną z okazji 120-lecia Liceum im M. Wadowity w Wadowicach, nie przypuszczałem, że dane mi będzie, po 30 latach wraz z kolegami filatelistami, organizacja takiej wystawy z okazji 150-lecia jej istnienia.

Tamta wystawa zdecydowanie „inna”, choćby, ze względu na czasy, w których przyszło nam żyć, jak i zasób zbiorów jakimi w tamtym czasie dysponowali filateliści (ograniczony dostęp do walorów filatelistycznych).

czytaj dalej...


Źródło: lowadowice.pl
Do Absolwentów i Sympatyków I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity
w Wadowicach


Wielce Szanowni Państwo!


Mamy przyjemność zawiadomić Państwa, że I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity w Wadowicach w roku 2016 obchodzi 150-lecie istnienia. Zgodę na objęcie obchodów Honorowym Patronatem wyraził Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. To bardzo piękna i okrągła rocznica, i niewiele polskich szkół może poszczycić się tak długą historią oraz tak znakomitym gronem absolwentów. Odnosząc się do tej historii z należnym respektem pamiętamy jednak przede wszystkim, że to jest nasza stara szkoła, gdzie spędzaliśmy okres „durnej i chmurnej” młodości, gdzie nawiązywaliśmy pierwsze przyjaźnie i sympatie, i gdzie poznawaliśmy podstawy praw rządzących tym światem.

Jest zatem rzeczą słuszną, by zaznaczyć tę okrągłą rocznicę w odpowiedni sposób, to znaczy, przywołać pamięć oraz oddać należny szacunek długiemu szeregowi pedagogów i absolwentów zapełniających ongiś szkolne mury, a tym z nas, którzy wciąż z sentymentem wspominają szkolne czasy, dać możliwość spotkania się w koleżeńskim gronie. Grono pedagogiczne, Rada Rodziców i Stowarzyszenie Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach pragną uczcić nadchodzący jubileusz poprzez organizację szeregu imprez, a także ufundowanie nowego sztandaru. Dokładny plan uroczystości i terminy zostaną ogłoszone w terminie późniejszym. Liczymy, że zechcą Państwo uświetnić obchody swoją obecnością. Ośmielamy się zwrócić do Szanownych Państwa z prośbą o rozważenie możliwości finansowego wsparcia obchodów jubileuszowych. Wsparcie takie umożliwiłoby stosowną do wagi wydarzenia oprawę uroczystości.

Wpłat prosimy dokonywać na rachunek Rady Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach:


BANK ZACHODNI WBK S.A.
75 1090 2011 0000 0001 2206 3649
z dopiskiem w tytule „Jubileusz”.


Łączymy wyrazy szacunku.

Dyrektor Szkoły: Janina Turek

Przewodniczący Rady Rodziców: Paweł Adamik

Przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach: Maria TalagaŹródło: lowadowice.pl
Serdeczne pozdrowienia od absolwenta liceum
Eugeniusza Mroza, kolegi z klasy Św. Jana Pawła II.


Eugeniusz Mróz

fot. Hanna Kuciel-Zając, Gliwice 2.07.2016 r.


Obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski od 14 kwietnia 2016 roku.


Obchody 1000-lecia Chrztu Polski w Wadowicach w 1966 r.


Arcybiskup, Metropolita Krakowski, Karol, Wojtyła,  Wadowice, ks. Edward Zacher, 1966 r.

Powitanie J. E. Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Karola Wojtyły przez proboszcza Parafii Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach ks. Edwarda Zachera 1966 r.


Odnowienie Przymierza Chrztu Świętego, Arcybiskup, Metropolita, Krakowski, Karol, Wojtyła,  Wadowice, ks. Edward Zacher, 1966 r.

"Odnowienie Przymierza Chrztu Świętego" - fotografia upamiętniająca pobyt J. E. Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Karola Wojtyły w Wadowicach w czasie milenijnego odpustu w dniach 26 i 27 listopada 1966 r.
dowiedz się więcej...

Jelonek Eugeniusz Stanisław

Jelonek Eugeniusz Stanisław ur. 27 II 1898 r. w Krakowie, zm.17 XII 1985 r. w Skawinie, historyk,dr filozofii, profesor gimnazjalny, działacz katolicki.

czytaj dalej...Uroczyste poświęcenie obrazu św. Jana Pawła II w Kościele Trójcy Świętej w Bycinie 18 października 2015 r. Msza Św. celebrowana przez ks. proboszcza Grzegorza Wrodarczyka CMF. Obraz namalowała Hanna Kuciel-Zając, krewna ks. inf. Edwarda Zachera. Po mszy p. Hanna przedstawiła zgromadzonym postać katechety Jana Pawła II.

zobacz...

Prof. Jan Miodoński, absolwent wadowickiego Gimnazjum 1920 r.

Urodził się 1902 r. w Tarnobrzegu, ojciec Jana dostał posadę sędziego powiatowego w Wadowicach i tu Jan uczęszczał do Gimnazjum w latach 1912 – 1920 r. zdając maturę w 1920 r. Ukończył studia medyczne na UJ w Krakowie. Od 1935 r. kierownik Katedry i Kliniki Otolaryngologicznej na UJ a następnie Akademii Medycznej w Krakowie. Aresztowany 6.11.1939 r. podczas Sonderaktion Krakau, zwolniony w grudniu 1940 r.


Czytaj dalej...

Losy klasy z lat 1945–1949 (matura) Państwowego Gimnazjum i Liceum im. Marcina Wadowity w Wadowicach (wybrane aspekty). Wspomnienia Janusza Kotlarczyka.


Czytaj dalej...

Szanowna Pani, Droga Jubilatko!
Pełni szacunku i uznania za lata poświęcone kształtowaniu
młodych umysłów pragniemy w dniu Pani urodzin złożyć serdeczne
życzenia zdrowia, spokoju i pogodnych chwil.
Niech życzliwość i dobro innych otaczają Panią w każdym
dniu, a los obdarza siłą i radością.90-te urodziny Pani prof. Janiny Kasprzak. Urodzona w Gorzeniu Dolnym. Absolwentka wadowickiego Gimnazjum. W 1950 roku rozpoczyna pracę w LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach, którą kontynuuje do 1990 roku. Uczestniczy w uroczystościach i spotkaniach organizowanych przez szkołę i Stowarzyszenie Absolwentów.

Zarząd Stowarzyszenia
Absolwentów LO im. Marcina Wadowity
zaprasza
11 grudnia na godz. 16-tą
do Auli Papieskiej I LO im. Marcina Wadowity
na promocję albumu
pt. „PAMIĘCI TYCH, KTÓRYM WIELE ZAWDZIĘCZAMY”


Czytaj dalej...

„Nie wszystko jest na sprzedaż” - laureaci XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Wadowicach


24 października b.r. w Auli Papieskiej I LO im. Marcina Wadowity odbył się finał regionalny dla Małopolski Zachodniej XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. 16 mówców wyłonionych podczas eliminacji lokalnych w Makowie Podhalańskim, Wadowicach i Andrychowie wygłaszało pięciominutowe oracje osnute wokół tematu „Nie wszystko jest na sprzedaż”.


Czytaj dalej...
obraz, św. Jan Paweł II, Hanna Kuciel-Zając, Bycina

11 lat temu 2 kwietnia o godzinie 21:37
„Nasz Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do domu Ojca”
Pamiętamy

Szanowni Państwo, w imieniu Wadowickiego Centrum Kultury oraz redaktorów i autorów książki "Emil Zegadłowicz daleki i bliski" chciałbym zaprosić Państwa na spotkanie poświęcone postaci i twórczości pisarza i poety z Gorzenia Górnego. Literaturoznawcy i historycy literatury z Uniwersytetów: Jagiellońskiego, Pedagogicznego, Śląskiego i Rzeszowskiego spróbują odpowiedzieć na pytanie jak dzisiaj czytać Zegadłowicza i na ile współcześnie aktualne są problemy poruszane przez autora "Zmór" i "Motorów". Innymi słowy czy Zegadłowicz jest nam dzisiaj bardziej "bliski" czy już "daleki". Przybliżone zostanie także mało znane i raczej niedoceniane oblicze pisarza - jego pasja kolekcjonerska i mecenat nad takimi twórcami jak Jędrzej Wowro, Wincenty Bałys czy Franciszek Suknarowski.


Na spotkanie zapraszam Państwa w czwartek, 25 lutego 2016 r.
o godzinie 17.30 do sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury.
Strona internetowa powstała w ramach projektu "Mecenat Małopolski", który jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Wszystkie prawa zastrzeżone.