Strona internetowa powstała w ramach projektu "Mecenat Małopolski", który jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.dowiedz się więcej...

Jelonek Eugeniusz Stanisław

Jelonek Eugeniusz Stanisław ur. 27 II 1898 r. w Krakowie, zm.17 XII 1985 r. w Skawinie, historyk,dr filozofii, profesor gimnazjalny, działacz katolicki.

czytaj dalej...Uroczyste poświęcenie obrazu św. Jana Pawła II w Kościele Trójcy Świętej w Bycinie 18 października 2015 r. Msza Św. celebrowana przez ks. proboszcza Grzegorza Wrodarczyka CMF. Obraz namalowała Hanna Kuciel-Zając, krewna ks. inf. Edwarda Zachera. Po mszy p. Hanna przedstawiła zgromadzonym postać katechety Jana Pawła II.

zobacz...

Prof. Jan Miodoński, absolwent wadowickiego Gimnazjum 1920 r.

Urodził się 1902 r. w Tarnobrzegu, ojciec Jana dostał posadę sędziego powiatowego w Wadowicach i tu Jan uczęszczał do Gimnazjum w latach 1912 – 1920 r. zdając maturę w 1920 r. Ukończył studia medyczne na UJ w Krakowie. Od 1935 r. kierownik Katedry i Kliniki Otolaryngologicznej na UJ a następnie Akademii Medycznej w Krakowie. Aresztowany 6.11.1939 r. podczas Sonderaktion Krakau, zwolniony w grudniu 1940 r.


Czytaj dalej...

Losy klasy z lat 1945–1949 (matura) Państwowego Gimnazjum i Liceum im. Marcina Wadowity w Wadowicach (wybrane aspekty). Wspomnienia Janusza Kotlarczyka.


Czytaj dalej...

Szanowna Pani, Droga Jubilatko!
Pełni szacunku i uznania za lata poświęcone kształtowaniu
młodych umysłów pragniemy w dniu Pani urodzin złożyć serdeczne
życzenia zdrowia, spokoju i pogodnych chwil.
Niech życzliwość i dobro innych otaczają Panią w każdym
dniu, a los obdarza siłą i radością.90-te urodziny Pani prof. Janiny Kasprzak. Urodzona w Gorzeniu Dolnym. Absolwentka wadowickiego Gimnazjum. W 1950 roku rozpoczyna pracę w LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach, którą kontynuuje do 1990 roku. Uczestniczy w uroczystościach i spotkaniach organizowanych przez szkołę i Stowarzyszenie Absolwentów.

Zarząd Stowarzyszenia
Absolwentów LO im. Marcina Wadowity
zaprasza
11 grudnia na godz. 16-tą
do Auli Papieskiej I LO im. Marcina Wadowity
na promocję albumu
pt. „PAMIĘCI TYCH, KTÓRYM WIELE ZAWDZIĘCZAMY”


Czytaj dalej...

„Nie wszystko jest na sprzedaż” - laureaci XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Wadowicach


24 października b.r. w Auli Papieskiej I LO im. Marcina Wadowity odbył się finał regionalny dla Małopolski Zachodniej XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. 16 mówców wyłonionych podczas eliminacji lokalnych w Makowie Podhalańskim, Wadowicach i Andrychowie wygłaszało pięciominutowe oracje osnute wokół tematu „Nie wszystko jest na sprzedaż”.


Czytaj dalej...
obraz, św. Jan Paweł II, Hanna Kuciel-Zając, Bycina

11 lat temu 2 kwietnia o godzinie 21:37
„Nasz Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do domu Ojca”
Pamiętamy

Szanowni Państwo, w imieniu Wadowickiego Centrum Kultury oraz redaktorów i autorów książki "Emil Zegadłowicz daleki i bliski" chciałbym zaprosić Państwa na spotkanie poświęcone postaci i twórczości pisarza i poety z Gorzenia Górnego. Literaturoznawcy i historycy literatury z Uniwersytetów: Jagiellońskiego, Pedagogicznego, Śląskiego i Rzeszowskiego spróbują odpowiedzieć na pytanie jak dzisiaj czytać Zegadłowicza i na ile współcześnie aktualne są problemy poruszane przez autora "Zmór" i "Motorów". Innymi słowy czy Zegadłowicz jest nam dzisiaj bardziej "bliski" czy już "daleki". Przybliżone zostanie także mało znane i raczej niedoceniane oblicze pisarza - jego pasja kolekcjonerska i mecenat nad takimi twórcami jak Jędrzej Wowro, Wincenty Bałys czy Franciszek Suknarowski.


Na spotkanie zapraszam Państwa w czwartek, 25 lutego 2016 r.
o godzinie 17.30 do sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury.
Strona internetowa powstała w ramach projektu "Mecenat Małopolski", który jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Wszystkie prawa zastrzeżone.