Strona internetowa powstała w ramach projektu „Mecenat Małopolski”, który jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


Z bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi Tadeusza Bieńka. Odejście zbyt wczesne budzi smutek. Pozostanie w naszej pamięci jako świetny Profesor matematyki, organizator i pomysłodawca wielu przedsięwzięć, jak powołanie Stowarzyszenia Absolwentów LO im. Marcina Wadowity, które zorganizowało I Zjazd Absolwentów wszystkich roczników 23 czerwca 2007 roku. Odpoczywaj w pokoju!


Koleżanki i Koledzy ze Stowarzyszenia Absolwentów LO
Tadeusz Bieniek (1946–2021)Urodził się 20 listopada 1946 roku w Wadowicach.

W 1964 roku ukończył Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach. Naukę kontynuował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł magistra matematyki, Po studiach przez 19 lat pracował w Wytwórni Silników Wysokoprężnych „ANDORIA” w Andrychowie, gdzie przeszedł od stanowiska programisty komputerów, projektanta systemów elektronicznego przetwarzania danych, do pracy na stanowisku Kierownika Ośrodka Przetwarzania Informacji. Od 1989 roku pracował jako nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Mechanicznych, od 1992r. w Liceum Ogólnokształcącym w Wadowicach i jednocześnie w Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Rafała Kalinowskiego w Wadowicach.

Pełnił obowiązki doradcy metodycznego, był Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Konkursu Matematycznego „O nagrodę Zarządu Powiatu Wadowickiego”, Przewodniczącym Komisji Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, a od 2002r. wykonywał zadania egzaminatora i przewodniczącego Zespołu egzaminatorów egzaminu maturalnego z matematyki. Współdziałał w utworzeniu Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach i był jego pierwszym Przewodniczącym.

Pan Profesor Tadeusz Bieniek za swą pracę i działalność był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany: Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, nagrodą Starosty Powiatu Wadowickiego oraz wielokrotnie nagrodą dyrektora.

Zmarł 2 sierpnia 2021r. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 4 sierpnia 2021 r. Tadeusz Bieniek został pochowany na Cmentarzu Parafialnym w Wadowicach.Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 3 grudnia 2020 roku zasnęła w Panu Ś.P. Anna Popowicz-Wyka absolwentka LO im. Marcina Wadowity 1964 roku, nauczycielka j. polskiego w Szkole Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 19 grudnia (sobota) 2020 roku w kościele pw. Św. Piotra Apostola W Wadowicach.
12.00 - Różaniec, 12.30 Msza św.


W zmarłej Koleżance tracimy szlachetnego człowieka o wielkiej kulturze i subtelności. Znakomitego nauczyciela i wychowawcę wielu pokoleń. Ciepłą, życzliwą, koleżankę, członka założycielskiego naszego Stowarzyszenia. W naszej pamięci Aniu pozostaniesz na zawsze. Odpoczywaj w Pokoju.

Koleżanki i Koledzy ze Stowarzyszenia Absolwentów LO im. Marcina Wadowity


W piątek 13 listopada 2020 r. w wieku 99 lat zmarła Halina Kwiatkowska,
aktorka, wykładowczyni akademicka, pisarka i podróżniczka.
Koleżanka z lat szkolnych i studenckich Karola Wojtyły,
córka dyrektora Gimnazjum i Liceum im. M. Wadowity w Wadowicach
Jana Królikiewicza.


Cykl rozmów „Wspomnienia o ks. inf. dr Edwardzie Zacherze,
katechecie Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II”.
Z Haliną Kwiatkowską (Heleną Królikiewiczówną) rozmawiała Hanna Kuciel-Zając,
krewna ks. Zachera.

W intencji zmarłego Eugeniusza Mroza zostanie odprawiona
Msza Święta w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach
w dniu 7 listopada 2020 r. (sobota), o godz. 12-tej

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Opolu w dniu 7 listopada 2020 r. Msza Święta pogrzebowa w Katedrze opolskiej o godz. 12.30


We wtorek 3.11.2020 r. zmarł Eugeniusz Mróz.
Ostatni szkolny kolega Karola Wojtyły.
Odszedł w wielu 100 lat.


Eugeniusz Mróz w siedzibie Stowarzyszenia Absolwentów. Fotografię wykonała Maria Krystyna Talaga.Wywiad z Eugeniuszem Mrozem, przyjacielem Jana Pawła II

Czytaj dalej...

Cykl rozmów “Wspomnienia o ks. inf. dr Edwardzie Zacherze,
katechecie Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II”.
Z Eugeniuszem Mrozem rozmawiała Hanna Kuciel-Zając, krewna ks. Zachera.


Strona internetowa powstała w ramach projektu "Mecenat Małopolski", który jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Wszystkie prawa zastrzeżone.