Strona internetowa powstała w ramach projektu „Mecenat Małopolski”, który jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Relacja z Konferencji
9 listopada 2018 r.Czytaj dalej...

Fotoreportaż z
Konferencji w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości
pt. „Idziemy w ostatni bój życia” - Społeczność wadowickiego Gimnazjum
w drodze do Niepodległej.
Konferencję prowadził dr Konrad Meus 9 listopada 2018 roku
w Wadowickim Centrum Kultury.


zobacz...

Lada dzień ukaże się nowa książka p. Mariusza Marczyka
absolwenta naszej szkoły z 1977 roku


Mariusz Marczyk - aktor, autor pomieści, utworów dramatycznych i książek poetyckich. Artystycznie związany z dwoma miastami: Rzeszowem i Krakowem. Mieszka w Krośnie. Stworzył prywatny teatr - Scena „Rode” i od kilkunastu lat przemierza wzdłuż i wszerz całą Polskę, prezentując spektakle, które pozostawiają trwały ślad w pamięci kochającej teatr publiczności. Laureat trzech głównych nagród, w tym nagrody Grand Prix im. Mieczysława Kotlarczyka na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra w Poznaniu w 2006 r. Członek Związku Literatów Polskich O/Rzeszów oraz Związku Artystów Scen Polskich O/Kraków.„Historia wiary i niewiary każdego człowieka jest niepowtarzalna. Autor podprowadza do spojrzenia na te historie i razem z Psalmistą Dawidem pomaga zmienić życie w dziękczynienie za te historie. W czasach ostrych zmagań wiary z niewiarą - pozycja cenna.”

Ks. prof. Edward StaniekMariusz Marczyk


Z Psalmami w góry

Rzeszów 2018Od autora


Od wieków Kościół odmawia Psalmy, traktując je jako najwspanialszy modlitewnik. Przede wszystkim Psalmy były i są najbardziej istotną częścią codziennej modlitwy zakonników i kapłanów. Ale nie tylko. Myślę, że także niejeden z nas, katolików świeckich, włączył Psalmy do swojej modlitwy. Nie tylko dlatego, że stanowią one jedną z najważniejszych Ksiąg Starego Testamentu, że są nieskalanym źródłem, z którego przemawia do nas Bóg, że wypowiadając Psalmy na głos śpiewamy Bogu radosną pieśń uwielbienia, ale także dlatego, że w tych perłach ubranych w poetycką szatę odnajdujemy zapis swojego losu, swoich doświadczeń i pozwalamy na to, by Bóg do nas przemawiał poprzez nie w czasie radości, tęsknoty, lęku, niebezpieczeństwa, utrapienia i troski. W Psalmach Bóg w całej obfitości i szczodrości wyraża swą solidarność z człowiekiem. A człowiek, świadomy darów łaski i Bożych błogosławieństw wyraża swą wdzięczność uwielbieniem Pana. Dlatego właśnie Psałterz w Kościele traktowany jest jako najwspanialszy wyraz oddawania Bogu czci. A więc Psalmy są pieśniami uwielbienia, oddania chwały Bogu.

Czy my dzisiaj mamy w sobie potrzebę oddawania Bogu chwały? Czy jesteśmy do tego zdolni, by wyrazić Bogu wdzięczność za obfitość darów, jakimi nas obdarza, których często nie potrafimy sobie nawet uświadomić?

Czytaj dalej...

24 czerwca 2018 r. w dniu swoich imienin odeszła do Pana
w otoczeniu najbliższej rodziny nasza długoletnia Profesorka Janina Kasprzak w wieku 92 lat.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 26 czerwca (wtorek) 2018 roku
w Bazylice PMP w Wadowicach.

Godzina 12.30 Różaniec,
Godzina 13.00 Msza Św. w Bazylice PMP,
Odprowadzenie zmarłej na cmentarz parafialny przy ul. Fatimskiej.


Czytaj dalej...

Szanowni Państwo!

Pełnych radości, zdrowia i pokoju
Świąt Wielkiej Nocy
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny,
pogody w sercu i radości z faktu Zmartwychwstania Pańskiego.
Każda Wielkanoc upewnia nas i przypomina,
że jedynie Zmartwychwstały Chrystus przynosi światu miłość,
która przebacza, otwiera serca na nadzieję
i uzdalnia do życia na miarę pełni człowieczeństwa.
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów LO
im. Marcina Wadowity w Wadowicach


Maria Krystyna Talaga
Wielkanoc 201812 stycznia 2018 roku zapraszamy na tradycyjne XII - już KOLĘDOWANIE na godzinę
17-tą do Auli Papieskiej w I LO im. Marcina Wadowity z własnymi instrumentami i mile widziane własne wypieki!


Strona internetowa powstała w ramach projektu "Mecenat Małopolski", który jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Wszystkie prawa zastrzeżone.