Strona internetowa powstała w ramach projektu „Mecenat Małopolski”, który jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

„Zawsze o swojej Szkole pamiętał...”


Emil Jan Rzycki

Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy,
że 16 sierpnia 2016 roku zmarł w Wadowicach

Ś.P.
Emil Jan Rzycki


Masza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę 20 sierpnia 2016 r. o godzinie 11.30
w Bazylice ONMP w Wadowicach.

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach, rocznik 1949. Z wykształcenia prawnik, sędzia w Suchej Beskidzkiej a następnie w Sądzie Wojewódzkim w Bielsku Białej był też prezesem.

W zmarłym tracimy szlachetnego, kulturalnego o wielkim sercu człowieka. Członek Stowarzyszenia Absolwentów zainteresowany i wspierający działalność Zarządu. Brał udział w spotkaniach, wykładach, interesował się renowacją nagrobków Profesorów, przygotowywaną publikacją na Jubileusz Szkoły.

W naszej pamięci pozostanie Pan Emil jako życzliwy, mądry, dobry człowiek. Warto przeczytać na naszej stronie internetowej w zakładce „Wspomnienia” Tadeusza Gabora, Janusza Kotlarczyka, Władysława Piekarczyka, absolwentów 1949 roku, kolegów Pana Emila Rzyckiego. Pokolenie wspaniałych ludzi, którzy uczyli się i pracowali w bardzo trudnych czasach.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów
LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach

Maria Krystyna TalagaStrona internetowa powstała w ramach projektu "Mecenat Małopolski", który jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Wszystkie prawa zastrzeżone.